La Liga: volt játékosai csinálták ki a Valenciát – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) hétvégi fordulójában újabb vereséget szenvedett a több sebből vérző Valencia csapata, különösen fájó lehet számukra, hogy korábbi közönségkedvenceik repítették ellenük a Villarreal szekerét…

A vasárnap délután megrendezett találkozón a Villarreal gárdája 2-1 arányban felülmúlta a Valenciát, ezzel a több mérkőzést játszó “Sárga tengeralattjáró” átvette a vezetést a spanyol bajnokság tabelláján a címvédő Real Madridtól. Bő öt perc alatt máris megszerezte az előnyt a hazai gárda, Alfonso Pedrazát egy gyors elfutás után elkaszálták a kapu előterében, a teljes joggal megítélt büntetőt pedig Paco Alcacer biztos lábbal értékesítette. A 27 éves spanyol válogatott támadó még a Barcás és BVB-s időszaka előtt, annak idején a “Denevéreket” egészen 2016-ig saját nevelésű játékosként erősítette. Lassan ébredt fel a Valencia, de nem sokkal a szünet előtt Soler kis szöglete után Goncalo Guedes húzott középre és ragasztott 20 méterről védhetetlen gólt Asenjo kapujába. Az egyenlítés ellenére a Villarreal játszott fölényben, és a második etap derekánál Dani Parejo szedett össze egy lecsorgó labdát a büntetőterület előtt, és bombázott kőkeményen a léc alá. Az új szerzemény első gólját szerezte mostani klubja színeiben, miután nyáron 9 év szolgálat után hagyta el a Valenciát. A találkozó krónikájához hozzátartozik még, hogy Unai Emery hiába adott 20 perc lehetőséget a Villarreal soraiban a Realtól kölcsönzött japán szupertehetségnek, Takefusa Kubo számára ez az idő arra volt elég, hogy két sárga lapot begyűjtsön és még a társai előtt menjen zuhanyozni.

Villarreal – Valencia 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Alcacer (6. – büntetőből), Parejo (69.), ill. Guedes (37.)
Kiállítva: Kubo (90+1.), ill.