Bajnokok Ligája: hozta a papírformát a City, hazai pályán győzött az Olympiakosz.

Hátrányból állt fel és fordított a Manchester City, vereséggel kezdett idegenben a Marseille.

A Real Madrid csúfos vereségét követően úgy tűnt, hogy talál Pep Guardiola csapata is belefut egy meglepő vereségbe, hiszen a vendégként érkező Porto együttese már az első negyedórában megszerezte a vezetést a Manchester City ellen, majd berendezkedett védekezni és kontrázni, pont úgy, ahogyan a Shaktar tudta legyőzni sokkal erősebb ellenfelét. A City azonban feltörte a portugál védelmet, először Agüero egyenlített, majd Gündogan és Torres találatával állította be Guardiola együttese a 3-1-es végeredményt, amely papírformának tekinthető.

Manchester City – Porto 3–1 (1-1)
Gólszerzők: Agüero (21.) Gündogan (65.) Torres (73.) ill. Luis Diaz (14.)

Ezzen szemben az Olympiakosz mindenkit meglepett, hiszen a görög csapat hazai pályán állt ellen a Ligue 1 gigászának, így a Marseille nem tudott betalálni, 90 perc alatt csupán 1-2 komolyan próbálkozásig jutott a vendég csapat. A hideg zuhany a mérkőzés hajrájában érte a vendégeket, amikor Koka a 91. percben szerezte meg az Olympiakosz vezetőgólját, amelyre már a franciák nem tudtak érdemben reagálni.

Olympiakosz Pireusz – OM Marseille 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Koka (91.) ill. –