BL: Ha nehezen is, de megszerezte a 3 pontot a Liverpool! – videóval

Két idénnyel ezelőtt majdnem BL döntőt játszott egymással a Liverpool és az Ajax. Ezúttal a csoportkörben mérhették össze tudásukat, ahol egy öngól döntött a “Vörösök” javára. A D csoport másik összecsapásán az Atalanta nagyon sima sikert aratott a Midtjylland otthonában.

Igen hullámzóan alakult a mérkőzés első félideje. A játékrész első felében inkább a Liverpool dominált, de ezt követően az Ajax egyre több veszélyes helyzetet dolgozott ki. A 33. percben Promes szerezte meg majdnem a vezetést, azonban Adrian nagy védést mutatott be. 2 minutummal később már a Liverpoolnál volt az előny. Egy beadást követően Tagliafico ért szerencsétlenül a labdába, ami így a saját kapujában kötött ki, 0-1! A félidő végén még Salah és Tadic előtt is adódott egy nagy lehetőség, de előbbi kísérletét a védők blokkolták, utóbbinál pedig Fabinho mentett a gólvonalról.

A második játékrészt egy hatalmas Klaassen bombával kezdte az Ajax, a középpályás lövése azonban a kapufán csattant. Később a vendégek majdnem megduplázták előnyüket, de Fabinho fejese kevéssel elkerülte Onana kapuját. Ezt követően Promes távoli próbálkozásánál kellett nagyot védenie Adriannak. A 73. percben ismét fejjel veszélyeztetett a Liverpool, ezúttal Wijnaldum révén, de kevéssel a léc felett szállt el a labda. A 90. percben minden kérdést lezárhatott volna a Pool, ám Onana előbb Wijnaldum, majd Minamino lövésénél is nagy védést mutatott be. A kihagyott helyzetek végül nem bosszúlták meg magukat, a Liverpool nyerni tudott az Ajax otthonában.

Ajax – Liverpool 0-1 (0-1)
Helyszín
: Johan Cruijff Arena Vezette: Felix Brych
Gólszerző: – ill. Tagliafico (35. – öngól)
Sárga: Promes (90+3.) ill. Milner (38.), Alexander-Arnold (80.)
Kiállítás: – ill. –

Ajax: Onana – Tagliafico, Martinez, Schuurs (Traoré 84.), Mazraoui – Blind (Huntelaar 84.), Klaassen (Ekkelenkamp 74.), Gravenberch – Tadic, Kudus (Promes 9.), Neres (Labyad 74.) Vezetőedző: Erik Ten Hag

Liverpool: Adrian – Alexander-Arnold, Gomez, Fabinho, Robertson – Milner (R. Williams 90+2.), Wijnaldum, Jones (Henderson 46.) – Salah (Shaqiri 60.), Firmino (Jota 60.), Mané (Minamino 60.) Vezetőedző: Jürgen Klopp

Már a mérkőzés elején kapuja elé szegezte vendéglátóját az Atalanta. Előbb Gosens, majd Zapata előtt adódott nagy lehetőség, de ezt még megúszták a dánok. A 26. percben viszont már vezetést szereztek az olaszok. Egy beadás után Romero készített elő Zapatának, aki közelről nem hibázott, 0-1! 10 perccel később megduplázta előnyét Gasperini legénysége Gomez révén, aki egy távoli lövéssel vette be Hansen kapuját, 0-2! A félidő végén már a 3. gól is megszületett. Egy szép összjátékot követően Zapata lőtt távolról, amit Hansen még hárítani tudott, de a kipattanóra Muriel érkezett, 0-3!

A második félidőben jóval kevesebb esemény történt, egyik fél sem törte igazán magát, mivel az első féldiőben már minden kérdést eldöntöttek az olaszok. A 89. percben még a csereként beálló Miranchuk szerezte meg első gólját az Atalanta színeiben, 0-4! A bergamóiaknak így sikerült jól kezdenie az idei BL szezont, és javítani tudtak a hétvégi Napoli elleni vereséget követően.

Midtjylland – Atalanta 0-4 (0-3)
 MCH Arena Vezette: Artur Soares Dias
Gólszerzők: – ill. Zapata (26.), Gomez (36.), Muriel (42.), Miranchuk (89.)
Sárga: Sisto (74.) ill. Romero (84.)
Kiállítás: – ill. –

Midtjylland: Hansen – Paulinho, Scholz, Sviatchenko, Andersson – Cajuste (Madsen 76.), Onyeka (Kraev 87.), Mabil (Vibe 75.), Sisto (Anderson 87.), Dreyer – Kaba (Evander 60.) Vezetőedző: Brian Priske

Atalanta: Sportiello – Toloi, Romero (Palomino 86.), Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler (Pessina 80.), Gosens, Gomez (Pasalic 68.) – Zapata (Miranchuk 80.), Muriel (Ilicic 68.) Vezetőedző: Gian Piero Gasperini