La Liga: a Valencia fiaskójával indult a forduló – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) hétvégi, 7. fordulója a Valencia idegenbeli fellépésével vette kezdetét az újonc Elche otthonában…

A középmezőnyben egymással azonos pontszámmal álló csapatok egymás elleni csörtéjét az Elche nyerte 2-1 arányban péntek este a Valencia ellen. A bátran kezdő házigazda az első húsz perc végén ragadta magához az előnyt, miután Jose Antonio Fernandez Pomares jobbról befelé cselezte magát, és a tizenhatos csücskénél épphogy beérve ballal gyönyörűen tekert a hosszúba. Lendületben maradt az Elche, és még a szünet előtt bevitt egy újabb találatot, a korábbi gólszerző Fernandez Pomares által a büntetőterület előterében legurított labdát a lendületből érkező Fidel tűzte védhetetlenül a hálóba. A kétgólos előny birtokában a hazaiak magabiztosan játszottak, a “Denevérek” pedig elkeseredetten próbálkoztak a felzárkózás érdekében, a második félidőben nem egyszer felborult a pálya a javukra. Ennek ellenére csupán egy szépítő találatra futotta erejükből, amikor az utolsó negyedórához közeledve Lee Kangin tökéletes kiugratásából az előre keveredő balhátvéd, Lato a kapust is kicselezve lőtt ziccergólt. Ennél több azonban nem volt a Valenciában, amely a nyári kényszerű kiárusítás után hiába kezdte egész vállalható módon a szezont, immár sorozatban harmadik alkalommal szenvedett vereséget.

Elche – Valencia 2-1 (2-0)
Gólszerzők: Fernandez Pomares (19.), Fidel (37.), ill. Lato (74.)