Értékes pontokat hullajtott a Celtic!

A skót bajnokság 12. fordulójában a Celtic az Aberdeen vendége volt. A két gárda végül egy fordulatos meccsen 1-1 ponttal gazdagodott.

A 4. helyezett Aberdeen otthonába látogatott a Celtic gárdája. Az első játékrész nem hozott igazán sok lehetőséget, de a félidő végén megszerezték a vezetést a hazaiak, miután Ferguson büntetőből volt eredményes. A második félidő elején összejött az egyenlítés a Celticnek McGregor révén. A 65. percben viszont már ismét az Aberdeennél volt az előny Hedgesnek köszönhetően. A vendégek viszont ekkor sem adták fel, és a 77. valamint a 78. minutumban is betaláltak, ezzel megszerezték a vezetést. Már a zsebükben érezhették a 3 pontot, amikor ismét büntetőhöz jutottak a hazaiak, és Ferguson ekkor sem hibázott. A Celtic így két értékes pontot elbukott és így már 3 egységnyi hátrányban vannak a Rangers-el szemben.

Skót bajnokság, 12. forduló
Aberdeen – Celtic 3-3 (1-0)
Gólszerzők: Ferguson (43., 90+2. – mindkétszer büntető), Hedges (65.) ill. McGregor (52.), Griffiths (77.), Christie (78. -büntető)