Ekstraklasa: a 93. percben dőlt el a lengyel rangadó

Győzelmével a Legia Warszawa feljött a második helyre, míg a Lech Poznan a 12. pozíciót foglalja el.

A hazai pályán játszó Legia valamivel jobban kezdte a találkozót, de a Lech Poznan is vezetett veszélyes támadásokat. A 29. percben egy beadás után Juranovic vette be saját kapuját, ezzel vezettek a vendégek (0-1). A Legia ezután is próbált helyzeteket kialakítani, de nem jött össze az egyenlítés. A második játékrész is viszonylag kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat dolgozott ki lehetőségeket. A 67. percben egyenlíteni tudtak a varsóiak, Skibicki lőtt kapásból a kapuba egy remek beadás után (1-1). Ezután magukra találtak a poznaniak, ám a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, a 93. percben Lopes döntötte el a három pont sorsát (2-1).

Legia Warszawa – Lech Poznan 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Skibicki (67.), Lopes (93.), ill. Juranovic (29. – öngól)