Bundesliga: nem bírt a Bayern a Werderrel – videóval

Zsinórban ötödször játszott 1-1-et a Bundesligában a brémai csapat, míg a bajoroknak ez volt első döntetlenjük a bajnokságban.

Az első félidőben labdabirtoklási fölényben játszott a Bayern München, de a hazaiak nem tudták eltalálni Pavlenka kapuját. A Werder jól védekezett, és gyors ellentámadásokat vezetett, a 16. percben Neuer két nagy védést is bemutatott. A 45. percben Eggestein góljával megszerezte a vezetést a Bremen (0-1). A második játékrészben kapuja elé szögezte a Brement a Bayern, még nagyobb mezőnyfölényben játszottak a müncheniek, de az újabb lehetőség Rashica előtt adódott, de sokat várt a brémai támadó, így Boateng menteni tudott. A 62. percben góllá érett a Bayern fölénye: Coman fejese kötött ki a hálóban (1-1). A bajorok nem álltak le az egyenlítés után, Pavlenka több bravúrt is bemutatott, melyekkel meccsben tartotta csapatát a cseh hálóőr. A hajrában ismét veszélyeztetett a Werder, de Sargent lövését blokkolni tudták a hazaiak. A szöglet utáni ellentámadás végén már Choupo-Mouting találhatott volna be, de elpuskázta a lehetőséget. A 87. percben ismét Sargent került helyzetbe, de Neuer védeni tudott, így döntetlen lett a találkozó végeredménye.

Bayern München – Werder Bremen 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Coman (62.), ill. Eggestein (45.)