Premier League: győzelmével az élre ugrott a Chelsea – videóval

A londoni kékek remek játékkal könnyedén nyertek a Newcastle otthonában.

A Chelsea tervei szerint kezdődött a mérkőzés, Fernandez öngóljával már a 10. percben előnybe kerültek a londoniak (0-1). Ezután is hatalmas fölényben játszott a Chelsea, nagyon sok lehetőséget alakítottak ki Lampard tanítványai, de nem voltak elég pontosak a befejezéseknél a támadók. A Newcastle erejéből csak néhány kontrára futotta, de igazi veszélyt nem jelentettek a hazaiak Mendy kapujára. A második félidőre valamelyest összekapta csapatát Bruce, igaz a Chelsea továbbra is veszélyesen játszott, de Werner a lövés helyett passzolt, ezzel hatalmas helyzetet puskázott el. Ezután a Newcastle is ziccerbe került, de közelről nem sikerült betalálni. A 65. percben ez megbosszulta magát, Werner szólója után remekül hozta helyzetbe Abrahamet, aki nem hibázott (0-2). A 72. percben még visszajöhetett volna a meccsbe a hazai csapat, de Longstaff bombája a kapufán csattant. A hajrában Werner még betalált, de lesen volt, így nem adták meg a gólt.

Newcastle – Chelsea 0-2 (0-1)
Gólszerzők: ill. Fernandez (10. – öngól), Abraham (65.)