Süper Lig: ötgólos rangadón verték a címvédőt – videóval

A török bajnokság (Süper Lig) 9. fordulójának előzetesen is legnagyobb várt rangadója végül nem okozott csalódást, és remek mérkőzést hozott…

A szombati kora esti órákban a szünet előtti fordulóban vereséget szenvedő Besiktas hatalmas küzdelemben 3-2 arányban múlta felül a bajnoki címvédő Basaksehir gárdáját.  Az első játékrész sokáig egyenlő erők küzdelmét hozta, azonban a szünet előtti percekben a “Fekete Sasok” pillanatokon belül kétszer is mattolni tudták ellenfelüket: előbb egy szöglet után a veterán Atiba Hutchinson közvetlen közelről volt eredményes, majd két perccel később egy gyors ellentámadás végén a kanadai önzetlen lekészítéséből a honfitárs Cyle Larin zsinórban a negyedik meccsén is betalált. A szünetre tehát kétgólos előnnyel mehetett le a Besiktas, és bár voltak helyzetei a Basaksehirnek az egyenlítésre, a házigazda biztosan tartotta kézben a mérkőzést. A félidő derekánál pedig úgy tűnt, hogy minden eldőlt, Mehmet Topal egy kézzel való blokkolásért a második sárga lapját, a Besiktas pedig büntetőt kapott, melyet a kameruni Vincent Aboubakar biztos lábbal értékesített. Becsületére legyen mondva, a Basaksehir 0-3 után sem adta fel, és végül a hajrában egészen szorossá tudta tenni a mérkőzést, ugyanis a csereként játékra jelentkező Fredrik Gulbrandsen két góllal zárkóztatta közelebb az övéit, akik azonban így is vereséget szenvedtek.

Besiktas – Basaksehir 3-2 (2-0)
Gólszerzők: Hutchinson (44.), Larin (45+1.), Aboubaker (72. – büntetőből), ill. Gulbrandsen (81., 90+4.)
Kiállítva:ill. Topal (72.)