BL: kiküzdötte a győzelmet a Sevilla és a Chelsea is – Videóval

Kedden este már a Bajnokok Ligája csoportköreinek 4. fordulóját rendezték, ahol az E jelzésű csoportban a Chelsea és a Sevilla is begyűjtötte a három pontot, így mindkét csapat továbbjutott.

A mérkőzést az angolok kezdték jobban és már a 4. percben vezetéshez juthattak volna Werner révén, de a német elhibázta nagy lehetőségét. Nem úgy, mint csapattársa Hudson-Odoi a 22. minutumban, aki egy labdaszerzést követően kapott remek kiugratást Mounttól, és a 20 éves szélső nem hibázta el ziccerét (0-1). A 30. percben az előbb gólpasszt kiosztó Mount maga is jegyezhetett volna egy találatot, de lövését Gomis védeni tudta. A hazaiak alig két perccel később egyenlíthettek volna, azonban Bourigeaud lövését sikeresen blokkolni tudták a védők, ami egyenesen a kapuba tartott. A szünetre így egygólos vendég előnnyel vonulhattak a csapatok.

A második félidőben sokáig nem történt semmi, majd a 85. percben a semmiből jött a franciák egyenlítő találata. Bourigeaud szöglete találta meg Guirassyt, aki közvetlen közelről fejelt bivalyerősen Mendy kapujába, aki korábbi csapata ellen vesztette el szüzességét, avagy a londoni együttes megkapta első gólját a BL-csoportkörben (1-1). Azonban a Rennes nem örülhetett az összecsapás végén, hiszen Werner kihagyott ziccerének a kipattanójára a nagy lendülettel érkező Giroud a kapuba fejeli a lasztit (1-2). A Chelsea ezzel a begyűjtött három ponttal továbbjutott a csoportból, de még az első helyért nagy harcot vív a Sevillával.

Rennes – Chelsea 1-2 (0-1)
Helyszín: Stade de la Route de Lorient (Rennes), Játékvezető: B. Kuipers (holland)
Gólszerzők: Guirassy (85.) ill. Hudson-Odoi (22.), Giroud (90+1.)

Rennes: Gomis – Traoré, Da Silva, Nyamsi, Truffert (Maouassa 86.)  –  Bourigeaud, N’Zonzi, Camavinga (Grenier 78.) – Doku (Gboho 86.), Guirassy (Niang 86.), Lea Siliki (Del Castillo 63.). Vezetőedző: J. Stephan

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Silva, Zouma, Chilwell  – Jorginho, Kovacic (Havertz 76.), Mount (68.) – Hudson-Odoi (Ziyech 75.), Werner (James 90+2.), Abraham (Giroud 69.). Vezetőedző: F. Lampard

A találkozó a spanyolok szemszögéből nem is kezdődhetett volna jobban, ugyanis a 4. percben már meg is szerezték a vezetést Rakitic 19 méterről kiválóan megeresztett kapáslövésével (0-1). Az első játékrészben még két sevillai védő szerezhetett volna újabb találatot, de sem Jules Koundé, sem Diego Carlos nem tudott túljárni Evgeni Gorodov eszén, ennek következtében szűkös vendég előnnyel mehettek szünetre az együttesek.

A második félidőt hatalmas elánnal kezdte az orosz csapat, és Claesson révén kis híján egyenlíteni tudtak, de Diego Carlos kisegítette Bonót és hatalmasat mentve a kapufára tessékelte a labdát. Azonban hét perccel később már nem úszta meg a Sevilla, a csereként beálló Wanderson lövésénél már tehetetlen volt a védelem és a marokkói kapus is (1-1). A spanyolok viszont addig nyomtak, míg végül meglett a győzelem az utolsó percben. En-Nesyri passza után Munir első lövését blokkolták a védők, de másodjára ez már nem jött össze, a spanyol támadó jobb lábbal kirúgta a hosszú alsót (1-2). A Sevilla ezzel továbbjutott a csoportból, de csak rosszabb gólkülönbségének köszönhetően állnak a második helyen a Chelsea mögött.

Krasznodar – Sevilla 1-2 (0-1)
Helyszín: Krasznodar Stadion (Krasznodar), Játékvezető: M. Guida (olasz)
Gólszerzők: Wanderson (56.) ill. Rakitic (4.), Munir (90+5.)

Krasznodar: Gorodov – Smolnikov, Da Silva, Martynovich, Ramirez – Cabella (Utkin 85.), Olsson (Vilhena 67.), Gazinskiy, Ramirez, Suleymanov (Wanderson 46.), Claesson (Chernov 84.) – Berg (Ari 67.). Vezetőedző: M. Musaev

Sevilla: Vaclík – Koundé, Diego Carlos, Gudelj, Escudero (Rekik 61.) – Oscar (Jordan 53.), Fernando, Rakitic (O. Torres 61.) – Ocampos (Idrissi 72.), De Jong (En Nesyri 72.), Munir. Vezetőedző: J. Lopetegui