Kitömte ellenfelét az Athletic Bilbao! – videóval

A spanyol bajnokság 10. fordulójában az Athletic Bilbao 4-0 arányban felülmúlta ellenfelét, a Real Betist.

Igen meglepő eredmény született, hiszen az eddigi fordulókban a Bilbao nem rendezett gólzáporos meccseket, az első 8 bajnokiján összesen 7 szerzett gólig jutott a baszk alakulat. Most viszont kinyílt a gólcsap és már a 9. percben megszerezték a vezetést Ruiz öngóljának köszönhetően. A 33. minutumban megduplázta a különbséget a hazai gárda. Bravo hiába védett nagy bravúrral egy közeli fejest, a kipattanó Capa elé került, aki nem hibázott. Az Athletic noha kevesebbett birtokolta a labdát, mégis jóval több helyzetet tudott kidolgozni a második félidőben is. A játékrész első felében Muniain és Inaki Williams gyönyörű összjátékának köszönhetően meg is született a 3. találat, majd 10 perccel később Berenguer is betalált. A Betis így a Barcelona elleni 5:2-es vereség után egy újabb nagy pofonba szaladt bele, míg a Bilbao sorozatban harmadik hazai meccsét húzta be.