A Fradi nyerte a 217. Örökrangadót

Az egyre jobb formába lendülő MTK egy nagyon hosszú rossz szériát szeretett volna megszakítani a Groupama Arénában. A kék-fehér együttes 2016 ősszén nyert utoljára a Ferencváros ellen, vendégségben azonban 2002 szeptemberében nyertek utoljára a Fradi ellen.

Ferencvárosi TC – MTK Budapest 2-0 (1-0)
Helyszín: Budapest, Groupama Aréna Vezette: Antal P.
Gólszerzők: Tokmac (40.), Baturina (75.) ill.
Sárga lapok: Heister (29.), Blazic (56.) ill. Varju (20.), Kata (42.), Miovski (54.)
Kiállítva:ill.

A mérkőzés előtt Diego Maradonára és Balázs Fecóra emlékeztek a csapatok.
A találkozott a hazai csapat kezdte aktívabban, azonban az első védést Dibusz Dénesnek kellett bemutatnia, aki a 18. percben Prosser szabadrúgást ütött ki. A vezetést a Ferencváros szerezte meg, a 40. percben a két MTK belsővédő hozott össze egy gólt Tokmac-nak 1-0!

A második félidő elején majdnem megszerezte második gólját is a Fradi, de Isael a kapufát találta el. A Ferencváros ezután is mindent megtett, hogy megszerezze a második gólját, amit végül a 75. percben Baturina szerzett meg 2-0! A horvát támadó mindössze 1 perccel a gólja előtt lépett pályára.

Ezzel az MTK 18 éves rossz sorozata folytatódik idegenben az Örökrangadókon.

FTC: Dibusz – Botka, Blazic (Kovacevic 86.), Frimpong, Heister – Kharatin, Laidouni – Isael (Varga 81.), Tokmac (Mak 74.), Uzuni (Skvarka 74.) – Boli (Baturina 74.)
Vezetőedző: Serhij Rebrov

MTK: Mijatovic – Ikenne-King, Ferreira, Varju, Kata – Dimitrov, Cseke, Biben – Prosser (Drljo 78.), Lencse, Miovski
Vezetőedző: Michael Boris