Sima sikert aratott a Lyon! – videóval

Magabiztos győzelmet aratott a francia bajnokság 12. fordulójában a Lyon gárdája, amely a Reimst győzte le 3-0-ra.

A mérkőzés elejétől magához ragadta a kezdeményezést Rudi Garcia együttese. A vezetést a félidő közepén sikerült megszerezniük a hazaiaknak Depay beadása után, amire teljesen üresen érkezett Ekambi, 1-0! A 32. percben emberelőnybe is került a Lyon, miután Cassama egy nagyon csúnya szabálytalanságot követett el. Az emberelőnyt a szünetig nem tudták kihasználni, így maradt az 1-0-s állás.

A második játékrész elején sikerült megduplázni az előnyt. Bruno távoli kísérlete megpattant egy védőn, a kapus pedig így tehetetlen volt a lövéssel szemben, 2-0! A mérkőzés végeredményét Dembele állította be a 66. percben. A francia támadót Ekambi ugratta ki, Dembele pedig higgadtan átemelte a labdát Rajkovic felett, 3-0! Győzelmével a Lyon felléppett a tabella második helyére és 2 pontra felzárkózott a PSG mögé.