BL: vereségével nehéz helyzetbe került a Real Madrid – videóval

A Sahtar feljött a második helyre, míg a Real a harmadik pozícióból várja a csoportkör utolsó fordulóját.

1. félidő: Már az 5. percben veszélyeztetett a Real, Asensio találta el közelről a kapufát. Ezután Taison lőtt fölé, majd Benzema lövését védte Trubin. A 20. percben Matvijenko elől mentett Rodrygo. A 29. percben Nacho fejesét védte az ukránok kapusa. Egy perccel később Asensio lövését hárította Trubin. Összességében fölényben, és gólra törően játszott a Real, de csak egy kapufáig jutottak Benzemaék, míg a Sahtar csak egyszer jutott el Courtois kapujáig.

2.félidő: A második játékrész is Real-lehetőséggel kezdődött, az 52. percben Nacho fejelt fölé, majd egy perccel később már Courtois védte Taison lövését. Az 57. percben jött a hidegzuhany a madridiaknak, Dentinho góljával vezetést szerzett a Sahtar (1-0). Ezután is próbálkozott a Real, de Varane fejesét védte Trubin. A 67. és a 69. percben is a Sahtar veszélyeztetett, előbb Varane blokkolt, majd Courtois védett. A 75. percben Mendy próbálkozott, de ezúttal is védett az ukránok kapusa. A 80. percben Asensio járt közel a gólhoz, a 82.-ben pedig Vinicius beadása után szabadítottak fel az ukránok, és a kontra végén Szolomon lőtte ki a jobb alsót, ezzel eldöntötte a három pont sorsát (2-0).

Sahtar Donyeck – Real Madrid 2-0 (0-0)