Premier League: hetet vágott a Liverpool – videóval

A Liverpool kilenc bajnoki óta nem szenvedett vereséget, míg a Crytal Palace két döntetlen után várhatta a címvédő elleni összecsapést.

Nagyszerűen kezdte a meccset a Liverpool, Minamino már a 3. percben betalált (0-1). A bekapott gól után nem zuhant össze a Crystal Palace, de nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel a hazaiak. Nem úgy mint a Liverpool, a vendégek remekül használták ki a helyzeteiket. A 35. percben Mané (0-2), majd a 44.-ben Firmino volt eredményes (0-3). Ezek a gólok viszont már összetörték a hazaiakat, akik nem tudták rendezni a soraikat a szünetben. A második játékrész elején ismét villant a Liverpool, Henderson is feliratkozott a góllövők közé (0-4). A “Vörösök” ezt követően sem álltak le, a 68. percben Firmino szerezte meg második találatát a mérkőzésen (0-5). A hajrában még a csereként beálló Salah is megvillant, a 81. percben fejjel (0-6), majd a 84.-ben egy ballábas bombával vette be Guita kapuját (0-7). Győzelmének köszönhetően most már biztos, hogy a tabella élén karácsonyozik a Liverpool.

Crystal Palace – Liverpool 0-7 (0-3)
Gólszerzők: ill. Minamino (3.), Mané (35.), Firmino (44., 68.), Henderson (52.), Salah (81., 84.)