Portugália: a bajnokság és a kupa után, a szuperkupát is megnyerték

Jobb később, mint soha elven a portugálok megrendezték a Szuperkupa találkozójukat. Ahol a Porto és a Benfica mérkőzött meg egymással. Az előző szezonban a Porto lett a bajnok, a Benficát megelőzve, illetve a kupadöntőt is ez a két csapat játszotta, ahol szintén a Sárkányok diadalmaskodtak. A találkozott a koronavírus miatt halasztották az év végére.

Porto – Benfica 2-0 (1-0)
Helyszín: Aveiro, Aveiroi Városi Stadion Vezette: H. Miguel
Gólszerzők: Oliveira (25.- büntetőből), Luis Diaz (90.) ill.

Alig kezdődött el a találkozó, máris a videóbíróra volt szükség, de ekkor még elmaradt Porto tizenegyes. Nem úgy, mint a 25. percben, amikor Benfica kapusa szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A büntetőt Sergio Oliveira értékesítette 1-0!

A második félidő, már több izgalmat tartogatott, mindkét csapatnak voltak helyzeteik, de leginkább a Porto állt közel a gólszerzéshez. A második portói gólig a 90. percig kellett várni, ekkor Luis Diaz talált be a Benfica kapujába és ezzel végleg eldöntötte a kupa sorsát.

A Porto huszonkettedik alkalommal hódította el a Szuperkupát, ami a legtöbb a kupa történetében. Legutóbb 2018-ban tudtak nyerni.