Premier League: Megszerezte első győzelmét a Sheffield United! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) keddi játéknapján a Sheffield United a Newcastle United gárdáját fogadta. A “Szarkák” az első játékrész végén emberhátrányba kerültek, amit a második félidőben ki is tudtak használni Chris Wilder tanítványai, így első győzelmüket ünnepelhették a szezon folyamán.

Mindkét gárdára ráfért volna a győzelem, hiszen a Sheffield a sereghajtó, a Newcastle pedig a 15. pozícióban állt. Az első játékrészben jóval aktívabbak voltak a hazaiak, de 1-2 veszélyesebb helyzeten kívül nem tudtak komoly gondot okozni a “Szarkák” védőinek. Steve Bruce együttese a félidő végén került gondba, amikor Ryan Fraser 3 percen belül begyűjtött két sárgát. A második 45 percben még tovább nőtt az eddig nyeretlen Sheffield nyomása, ám úgy tűnt, hogy nem tudják feltörni ellenfelük védelmét. A 72. percben aztán büntetőhöz jutottak Chris Wilder fiai. A tizenegyest Sharp tudta értékesíteni, így megszerezte a vezetést a Sheffield United, 1-0! Ezt követően a Newcaslte nem tudott ritmust váltani, nem változott a találkozó állása, így a Sheffield 2 döntetlen és 15 vereség után első győzelmét is megszerezte, míg a Newcastle már 6 találkozó óta nem tudott nyerni.