Király-kupa: a Sevilla csak hosszabbításban jutott tovább

A Copa Del Rey 3. fordulójában kis híján kiesett a Sevilla, miután hosszabbításra kényszerült a Leganes otthonában – akadtak viszont más első osztályú együttesek, akik kevésbé voltak szerencsések.

Kétségtelenül a szombati játéknap legnagyobb meglepetése, hogy a másodosztályú Almeria kiütéssel, 5-0-ás arányban múlta felül az Alaves együttesét. A vendégek ráadásul még csak nem is az ificsapatot küldték pályára. Már a 8. percben hátrányba kerültek, a 35. percben pedig Pina kiállítása miatt emberelőnybe került az Alaves – innen már nem volt visszaút. A szünetben már 3-0 volt az állás és a második félidőre sem támadt fel az Alaves.

A Cadiz szintén búcsúzni kényszerült alacsonyabb osztályú ellenfelével szemben, ahogy az Elche is. A Valladolid, a Levante és a Sevilla viszont még túlórázott is a továbbjutásért. Előbbi végül 4-1-re tudott nyerni, a Levante pedig csak büntetőkkel bizonyult jobbnak a Fuenlabradánál.

A legérdekesebb viszont a legnagyobb nevű csapat, a Sevilla kínlódása volt. Julen Lopetegui együttese gólképtelen volt a rendes játékidőben, továbbjutásukat pedig csak a 96. percben tudták bebiztosítani Ocampos révén.