Portugál Ligakupa: az utolsó percben jutott a döntőbe a Sporting – videóval

A 79. percben még úgy tűnt, hogy a Porto juthat a fináléba, de a hajrában fordított a Sporting.

Az első félidőben inkább a Porto akarata érvényesült, többször adódtak előttük lehetőségek, de a kapu előtt pontatlanok voltak, illetve egyszer a kapufa mentette meg a Sportingot. Ezen kívül leginkább a kemény belépőké és a színészkedésé volt a főszerep. A második játékrészre összeszedte magát a Sporting, de a Porto is alakított ki kisebb helyzeteket. Amikor már azt hihettük, hogy nem születik gól, jött Marega, aki megszerezte a vezetést a Portónak (0-1). A Sporting azonban nem adta fel, a 86. percben Cabral egyenlített (1-1), sőt a 94. percben a győztes gólt is megszerezte a zöld-foki támadó (2-1), így a fináléba lőtte a Sportingot.

Sporting – Porto 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Jovane Cabral (86., 94.), ill. Marega (79.)