Portugál Ligakupa: a Benficát kiejtve jutott döntőbe a Braga – Videóval

A sorozat elődöntőit rendezték hét közben, a fináléba jutásért a Braga csapott össze a Benficával, és egy küzdelmes mérkőzésen jutottak be a döntőbe, ahol megszerezhetik történetük harmadik kupa győzelmét.

Braga – Benfica 2-1 (1-1)
Játékvezető: F. Verissimo, Helyszín: Dr. Magalhães Pessoa Stadion (Leiria)
Gólszerzők: A. Ruiz (29.), Tormena (59.) ill. Pizzi (44. – büntetőből)

Tipikusan olyan mérkőzés, ami teljesen háromesélyes és ez a találkozót tekintve végig így is volt. A vezetést a 29. percben a Braga szerezte meg, Ricardo Horta átadása találta meg Abel Ruizt találta meg, a támadó pedig a kapuba juttatja a labdát (1-0). A félidő vége előtte azonban egy büntetőből egyenlíteni tudott Pizzi (1-1), ennek következtében jogosan vonulhattak döntetlen állással pihenőre a csapatok. A második játékrész első negyedórájának a végén ismét vezetéshez jut a hazai együttes, ezúttal is Ricardo Horta az előkészítő, a címzett most viszont Tormena volt, a védő pedig fejjel vette be a Benfica kapuját (2-1). A mérkőzés hátralévő részében mindkét oldalt akadtak lehetőségek, de gólt egyik csapat sem szerzett, így a döntőbe a Braga jutott be!

A döntőt szombaton (01.23) rendezik 20 óra 45 perckor, a Braga ellenfele a fináléban a Sporting együttese lesz.