Serie A: nem bírt az Atalanta az Udinesevel – videóval

Hiába játszott végig fölényben az immáron kilenc bajnoki óta veretlen Atalanta, igazi ziccereket nem tudott kialakítani Gasperini csapata, így döntetlen lett a 10. fordulóból elhalasztott mérkőzés eredménye. Az Udinese ezzel már nyolc találkozó óta nyeretlen.

Remekül kezdte a meccset az Udinese, a hazaiak már az első percben vezetést szereztek Pereyra góljával (1-0). Ezután nagy nyomás alá helyezte az Atalanta az Udineset, de sokáig nem jött össze az egyenlítés. A 44. percben azonban Muriel találatával egalizáltak a vendégek (1-1). A második félidőben is a vendégek voltak fölényben, de az Udinese továbbra is jól védekezett, míg a bergamóiak pontatlanok voltak a kapu előtt. Az utolsó negyedórára fordulva nagy lehetőséget dolgozott ki az Atalanta, de a fejes mellément. A 87. percben majdnem vezetést szerzett az Udinese, de kapustámadás miatt nem adták meg Zeegelar találatát, így egy pontot otthon tudott tartani az Udinese az Atalanta ellen.

Udinese – Atalanta 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Pereyra (1.), ill. Muriel (44.)