Süper Lig: Nehezen, de begyűjtötte a 3 pontot a Besiktas!

A török bajnokság (Süper Lig) 21. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén a Besiktas a Göztepét fogadta. Az első játékrészben a listavezető hátrányba került, de a második félidőben meg tudták fordítani a találkozó állását, ezzel megőrizve előnyüket a tabellán.

Nagy fölényben futballozott a Besiktas már az első félidőben is, de a helyzetek számában nem tudtak ellenfelük fölé kerekedni. Az első 35 percben kétszer is bevették a Göztepe kapuját, ám mindkétszer les miatt érvénytelenítették a találatot. A 39. minutumban aztán érvényes gól született, de ezt a vendégek szerezték. Zulj lövésénél Destanoglu még nagy bravúrt tudott bemutatni, de a kipattanót Tripic a hálóba vágta, 0-1! A második játékrészben a hazaiak tovább növelték a fölényüket, amit gyorsan gólra is váltottak a csereként beálló Adem Ljajic góljával, 1-1! Az egyenlítést követően mindkét fél előtt adódott bőven lehetőség, hogy megszerezzék a vezetést, ám ezek rendre kimaradtak. A véghajrára kanyarodva aztán előnybe került  a Besiktas, Aboubakar ezúttal fejjel volt eredményes és megszerezte 11. gólját a szezonban, 2-1! A vezetés megszerzése után volt esélye a hazaiaknak, hogy végleg eldöntsék a találkozó sorsát, de N’Koudou lövésénél a kapufa megmentette a vendégeket. Az eredmény végül nem változott, a Besiktas ha nehezen is, de otthon tudta tartani mind a 3 pontot, így nem tudott hozzájuk közelebb lépni a szintén nehéz győzelmet arató Galatasaray.