FA Kupa: Szenvedve, de kiharcolta a továbbjutást a Tottenham! – videóval

Az FA Kupában a legjobb 16 közé jutás volt a cél, ahol a Tottenham Hotspur alakulata a másodosztályú Wycombehoz látogatott. José Mourinho tanítványai hátrányba kerültek, ám végül ki tudták harcolni a továbbjutást.

Nagyon simának tűnhet ránézésre az eredmény, de a Tottenham rettentően megszenvedett a továbbjutás kiharcolásáért a másodosztály sereghajtójának otthonában. Mourinho legényei már az első játékrészben nagy fölényben voltak, de a vezetést mégis a Wycombe szerezte meg a 25. percben Onyedinma találatával, 1-0! Úgy nézett ki, hogy a hazaiak előnnyel vonulhatnak a szünetre, miután több veszélyes helyzetet is megúsztak, de a ráadásban Gareth Bale egalizálni tudott, 1-1! A második félidőben még tovább növelte nyomását a Spurs, de csak nem tudták összehozni a vezetést érő találatot. Mourinho mindenkit bevetett, Son és Kane is a pályára érkezett. Már kezdhették elhihetni a Wycombe játékosai, hogy készülhetnek a ráadásra, ám a 86. percben Winks megszerezte a hőn áhított gólt, 1-2! Ez a találat megroppantotta a hazaikat, ugyanis egy perccel később Ndombele is betalált, de a francia középpályás még a hosszabbításban is feliratkozott az eredményjelzőre, ezzel beállítva a 4-1-es végeredményt. A Spursnek tehát sikerült legyűrnie a hősiesen küzdő Wycombeot, és a következő körben majd az Everton vár rájuk.

FA Kupa, 1/16 döntő
Wycombe (II.) – Tottenham 1-4 (1-1)
Gólszerzők: Onyedinma (25.) ill. Bale (45+2.), Winks (86.), Ndombele (87., 90+3.)