La Liga: Kiütéses győzelmet aratott az Athletic Bilbao! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 20. fordulójának hétfői játéknapján az Athletic Bilbao a Getafét fogadta. A vendégek már az első percben előnybe kerültek, majd büntetőt hibáztak, a Bilbao pedig a második félidőben átrobogott ellenfelén.

Jót tett az Athletic Bilbaonak az edzőváltás, Marcelinoval nagyon jó formába lendült a csapat. A Szuperkupa megnyerése után ugyanis a bajnokságban is remekül teljesítenek, ezúttal a Getafe nagy bánatára. Pedig nem úgy indult a baszk alakulat számára a mérkőzés, ahogy azt eltervezték, miután az első percben már hátrányba kerültek Cucu góljának köszönhetően, 0-1! A válasz viszonylag hamar érkezett, a 12. minutumban Raúl Garcia egy beadást továbbított Yanez kapujába, 1-1! A 29. percben ismét megvolt az esélye a Getafénak, hogy előnybe kerüljön, de Mata kihagyta a büntetőt, így 1-1-es állással vonulhattak szünetre a felek. A második játékrészben gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Bilbao. Az 50. percben már náluk volt az előny, miután Yeray volt fejjel eredményes, 2-1! 10 perccel később megduplázta előnyét a hazai gárda, ekkor ismét Raúl Garcia talált be, aki szintén fejjel vette be a vendégek kapuját, 3-1! A véghajrához közeledve végleg eldöntötte a találkozót Marcelino legénysége, ekkor Berenguer érkezett teljesen üresen a hosszún és csak a kapuba kellett passzolnia a labdát, 4-1! A végeredményt a 82. percben de Marcos állította be, aki szintén egy beadás után volt eredményes, 5-1! A Bilbao mind az 5 találatát beívelés/beadás után szerezte, és összességében teljesen megérdemelt különbségű győzelmet aratott.

La Liga, 20. forduló
Athletic Bilbao – Getafe 5-1 (1-1)
Gólszerzők: R. Garcia (12., 61.), Alvarez (50.), Berenguer (75.), de Marcos (82.) ill. Cucu (1.)