Eredivisie: Az Ajax ismét a véghajrában húzta be a 3 pontot! – videóval

A holland bajnokság (Eredivisie) 19. fordulójának csütörtök esti programjában a listavezető Ajax a Willem II gárdáját fogadta. A második félidő elején előnybe került az Ajax, de erre még tudtak válaszolni a vendégek, a véghajrában viszont kétszer is betaláltak az amszterdamiak, ezzel otthon tartva a 3 pontot.

Egyértelmű esélyesként várta ezt az összecsapást az Ajax gárdája, hisz a listavezető amszterdami alakulat az utolsó előtti Willem II-t látta vendégül. Már az első játékrészben nagy fölényben volt Erik Ten Hag együttese, de ekkor még Brondeel kapus és a felsőléc is védeni tudta a hazaiak próbálkozásait. A második félidő elején aztán megszerezte a vezetést az Ajax. Az 51. percben egy szögletet követően Klaassen elé került a labda, aki felpörgette magának, majd ollózós mozdulattal a hálóba lőtte a játékszert, 1-0! 11 minutummal később jött a hidegzuhany a hazaiak számára, hiszen az eddig nem túl sokat veszélyeztető Willem egyenlíteni tudott Pavlidisnek köszönhetően, 1-1! Ezt követően az Ajax még nagyobb rohamokba fogott, aminek sokáig nem volt eredménye, mivel a kapufa ismét a vendégekkel volt. A 83. percben aztán megtört a jég. Az egy perccel  korábban csereként beálló Brobbey góljával ismét az Ajax vezetett, 2-1! Nem sokkal később végleg lezárta a találkozót Erik Ten Hag gárdája, miután Tadic is feliratkozott az eredményjelzőre, 3-1! Győzelmével az Ajax megőrizte 4 pontos előnyét és sorozatban 4. győzelmét aratta a bajnokságban.