Ligue 1: A hosszabbításban lőtt bombagóllal nyert a Lyon! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 22. fordulójának péntek esti mérkőzésén a Lyon a Bordeauxt fogadta. A hazaiak az első játékrészben előnybe kerültek, amire még volt válasza a vendégeknek, ám a hosszabbításban lőtt bombagóllal mind a 3 pontot begyűjtötte a Lyon.

Nagyon jó formában lévő Bordeaux látogatott a Lyonhoz, hisz a vendégek az előző 3 bajnokijukat megnyerték. Az első játékrész nagyon kevés lehetőséget hozott, a félidő második felében mégis előnybe tudott kerülni a hazai alakulat. Egy beadás ugyanis Koscielnyről pont Ekambi elé pattant, aki közelről a hálóba vágta a labdát, megszerezve idénybeli 10. találatát, 1-0!. A második félidőben már egy jóval aktívabb Bordeaux futott ki a pályára, amelynek az 55. percben össze is jött az egyenlítés. Thiago Mendes a 16-osa előtt eladta a labdát, a szélről érkező beadást pedig Kalu a léc alá vágta, 1-1! Már úgy nézett ki, hogy a Lyon kezei közül kicsúszik a győzelem, de a 92. minutumban egy beívelést követően Dubois elé került a labda, aki kiszorított helyzetből a kapura bombázta a labdát, ami a kapufa segítségével a hálóban kötött ki, 2-1! Így a Lyon a 11. olyan mérkőzését is meg tudta nyerni, ahol ők szerzik az első gólt, és ezzel a sikerrel átmenetileg a tabella élére ugrottak.