Serie A: fontos három pontot gyűjtött be idegenben a Juventus – videóval

Két győztes bajnoki után kapott ki újra a Sampdoria, míg a Juventus az Inter elleni vereség óta mindkét bajnokiját megnyerte.

A Sampdoria kezdte aktívabban a mérkőzést, de a hazaiak igazi veszélyt nem jelentettek Szczesny kapujára. Ezután elkezdett éledezni a Juventus, és a 20. percben egy remek támadás végén Chiesa góljával vezetést szereztek a “Zebrák” (0-1). Ezután mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de a védők mindig időben fel tudtak szabadítani. A 40. perc környékén Ronaldo pillanatai következtek, de a portugál kétszer is fölé lőtt, egyszer pedig egy védő blokkolta a próbálkozását. Jobban kezdte a második félidőt a Juve, de az 55. percben Quagliarella lövését kellett blokkolnia a torinóiaknak. Egy perccel később Morata betalált, de les miatt érvénytelenítették a gólt. Nem sokkal később ismét Quagliarella lőtt kapura, de Szczesny bravúrral hárított. A hajrában kinyílt a Sampdoria, amit a legvégén megbüntetett a Juventus: Ronaldo ugratta ki Cuadradot, aki önzetlenül szolgálta ki Ramsey-t, ezzel kialakítva a végeredményt (0-2).

Sampdoria – Juventus 0-2 (0-1)
Gólszerzők: ill. Chiesa (20.), Ramsey (91.)