Eredivisie: fontos idegenbeli győzelmet aratott az Ajax – Videóval

A holland labdarúgó-bajnokság (Eredivisie) 20. fordulójában az AZ Alkmaar fogadta az Ajaxot, ami a forduló egyik slágermérkőzése volt.

A hazaiak számára esély nyílt megközelíteni a második helyezett PSV-t három pontra és feljönni a negyedik helyre, míg a vendégek hét pontos előnyre tehettek szert, ha nyernek. Az Ajax akarata érvényesült a találkozó elején, ugyanis Haller passzát követően Antony a 14. percben megszerezte a vezetést (0-1). Nem sokkal később lehetőség adódott Davy Klaassen és Lisandro Martínez előtt is a gólszerzésre, de Marco Bizot mindkét alkalommal védeni tudta a fejeseket. Ezt követően az Alkmaar egyenlíthetett volna, azonban  Albert Gudmundsson fejesénél André Onana mind a kétszer hárítani tudott. A második félidő elején ismét az izlandi csatár szerezhetett volna gólt, de ezúttal sem jött össze neki. Annál inkább Davy Klaassennek, aki egy gyönyörű kapásgóllal növelte kettőre csapata előnyét a 60. percben (0-2). Sőt, a hosszabbításban David Neres is betalált, ezzel beállítva a 3-0-ás vendég sikert. A győzelmet az Ajax gyűjtötte be, így magabiztos hét pontos előnnyel vezetik a bajnokságot.

Alkmaar – Ajax 0-3 (0-1)
Játékvezető: B. Nijhuis, Helyszín: DSB Stadion (Alkmaar)
Gólszerzők:ill. Antony (14.), D. Klaassen (60.), D. Neres (90+4.)

Videó a gólokról: KATT IDE!