Ligue 1: Hétgólos meccset nyert meg a Monaco! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 24. fordulójában a Monaco a Nimes otthonába látogatott. Niko Kovac együttese a mérkőzés folyamán kétszer is kétgólos előnybe került, ám a végén így is izgulniuk kellett a győzelem miatt.

Nagyon korán, már a 3. percben előnybe került a Monaco Golovin góljának köszönhetően, aki egy beadást kapásból a hálóba továbbított, 0-1! Az orosz középpályás nem sokkal később már a második találatát, ezúttal egy igen kiszorított helyzetből megeresztette bombája talált utat Reynet kapujába, 0-2! A félidő felénél több védelmi hibát is kihasználva szépíteni tudott a Nimes Deaux révén, aki teljesen üresen maradt középen és higgadtan a kapuba passzolt, 1-2! A 32. percben újabb hibát követett el a Monaco hátsó alakzata. Először a kapufa mentette meg a vendégeket, de a kipattanót Ferhat kegyetlenül a hálóba vágta, 2-2! A felek így döntetlen állással vonulhattak a szünetre. A második játékrész első felében újra előnybe kerültek a hercegségbeliek, a gólt pedig ismét Golovin szerezte. A középpályás beadásába nem ért bele senki, ami így a kapuban kötött ki, 2-3! A mérkőzés véghajrájára kanyarodva ismét kétgólos előnybe kerültek a vendégek. Golovin ismét főszereplő volt, mivel az ellenfél térfelén szerzett labdával azonnal kiugratta Vollandot, aki higgadtan átemelte a kapuson a labdát, 2-4! Ekkor azt hihette a Monaco, hogy végleg sikerült eldönteni a találkozó sorsát, ám a Nimesnek gyorsan volt válasza. A 81. percben Eliasson tekerte Lecomte hálójába védhetetlenül a szabadrúgást, 3-4! Ezt követően a hazaiaknak volt egy utolsó sansza, hogy kiegyenlítsenek, de ez nem jött össze, így a Monaco az utolsó 9 fordulóban már a 8. győzelmét ünnepelhette 1 döntetlen mellett.

Ligue 1, 24. forduló
Nimes – Monaco 3-4 (2-2)
Gólszerzők: Deaux (23.), Ferhat (32.), Eliasson (81.) ill. Golovin (3., 12., 62.), Volland (77.)