Holland Kupa: Haller vezérletével legyőzte az Ajax a PSV-t!

A Holland Kupa negyeddöntőjében igazi klasszikust rendeztek az Ajax és a PSV között. Az első játékrészben Haller duplájával tudtak ellépni a hazaiak, ám a különbség lehetett volna sokkal nagyobb is. A második félidőben mindent megtett a PSV az egyenlítés érdekében, de nem tudták teljesen ledolgozni a hátrányukat.

Nagy fölényben futballozott az első játékrészben az Ajax gárdája a PSV ellen. A hazaiak első komoly helyzete a 16. percben alakult ki, de ekkor még hárítani tudott Unnerstall. 3 minutummal később viszont már ő is tehetetlen volt Hallerrel szemben, aki megszerezte a vezetést az amszterdamiak számára, 1-0! 5 perc telt és Haller ismét feliratkozott az eredményjelzőre Tadic előkészítése után, 2-0! A két bekapott gól alaposan megviselte a vendégeket, akik a 40. perchez érve örülhettek, hogy nem nőtt tovább a különbség, ugyanis Haller és Alvarez is nagy helyzetben hibázott. A 43. percben aztán Malen előtt is adódott egy veszélyes lehetőség, de a PSV kiválósága sem tudta értékesíteni helyzetét. A második félidőt jóval aktívabban kezdte a PSV, aminek az 58. minutumban meg is lett az eredménye, miután Dumfries lövésébe Timber ért bele, ami így a hálóban kötött ki, 2-1! A 72. percben Neres révén majdnem ismét kétgólos előnybe került az Ajax, de lövése centikkel a kapu mellett ment el. A 85. percben nagy bravúrt mutatott be Unnerstall Tadic lövésénél, így még nem dőlt el a mérkőzés. Nem sokkal később Blind is nagy helyzetbe került, de a német hálóőr újabb nagy védést mutatott be. A 94. percben majdnem összejött az egyenlítés a vendégek számára, viszont Klaassen a gólvonal előtt menteni tudott. Az Ajax így 1 gólt meg tudott erőzni előnyéből, ezzel ők jutottak be az elődöntőbe.