La Liga: Először kapott ki hazai pályán a Villarreal! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 23. fordulójában a Villarreal a Real Betist fogadta. A vendégek a második félidő elejére két góllal elléptek, amire válaszként a hazaiak csak egyet tudtak lőni, így először kaptak ki saját pályájukon a bajnokságban.

Kevés helyzetet hozott a találkozó első 45 perce, de közvetlenül a szünet előtt előnybe került a Real Betis. A vendégek a félpályánál végezhettek el egy bedobást, amit az egyik védő pont Fekir elé csúsztatott. A francia játékos betört a 16-on belülre, majd ellenfelét kicselezve kilőtte a hosszú alsót, 0-1! A második játékrész elején majdnem megduplázták előnyüket a vendégek, de Asenjo nagy bravúrt mutatott be. Az ezt követő szögletből viszont megszületett a második gól, köszönhetően Emerson fejesének, 0-2! A 65. percben aztán hosszas videózást követően tizenegyeshez jutott a Villarreal, amit Moreno higgadtan értékesített, 1-2! A szépítés után nem igazán tudott veszélyeztetni Unai Emery legénysége, egészen a 94. percig, amikor összejött az egyenlítés, de történt egy szabálytalanság, ahol a játékvezető ahelyett, hogy továbbengedte volna a játékot, szabadrúgást ítélt a hazaiak javára, így a találat érvénytelenné vált. A Betis így megúszta ezt a helyzetet és első csapatként nyerni tudott a Villarreal otthonában.