La Liga: idegenben hullajtott pontokat az Atletico Madrid – videóval

Az Atletico Madrid 11 bajnoki óta veretlen, de csak egy ponttal tudta növelni az előnyét a Levante elleni halasztott találkozón.

Aktívan kezdte a meccset az Atletico, de Carrasco és Saul passzát is kivágták a védők, a 10. percben pedig Suarez fejelt mellé. Ennek ellenére a 17. percben Bardhi góljával a Levante szerzett vezetést (1-0). Pár perccel később Suarez lövését védte Aitor, majd Saul lőtt mellé. A 31. percben ismét a hazaik veszélyeztettek, Marti Roger lövése ment fölé. A 35. percben Correa lőtt mellé, majd Saul próbálkozását védte Aitor. A 37. percben Marcos Llorente megpattanó lövésével egyenlített az Atletí (1-1). Ezután sem állt le az Atletico, de Suarez és Llorente helyzetét is hárította Aitor. A második félidőt is jól kezdték a vendégek, de Suarez és Correa sem tudta bevenni Aitor kapuját. Sokáig csak kisebb lehetőségek adódtak, leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok. A hajrában rátett egy lapáttal Simeone csapata, de Suarez elhibázta a ziccert, majd a 85. percben Saul gólját érvénytelenítették les miatt. A 88. percben a Levante is megnyerhette volna a meccset, de Clerc lövését bravúrral védte Oblak, így megosztoztak a pontokon a csapatok.

Levante – Atletico Madrid 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Bardhi (17.), ill. Llorente (37.)