Serie A: szoros meccsen szerezte meg a három pontot a Lazio – videóval

Az Inter elleni vereség után visszatért a győzelmek útjára a Lazio, míg a Sampdoria egy döntetlen és egy győzelem után kapott ki újra.

Lazio-fölényben kezdődött a találkozó, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg, sőt a 17. percben Reinanak kellett mentenie Keita elől. A 20. percben Luis Alberto lőtt kapura, de Audero hárított. A 24. percben ismét Luis Alberto került helyzetbe, melyet ezúttal gólra is váltott (1-0). A 32. percben Immobile is veszélyeztetett, de Audero védeni tudott. A félidő hajrájában átvette az irányítást a Sampdoria, de a Lazio védelme jól zárt, így a hazaiak megőrizték előnyüket. A második játékrész a vendégek fölényével kezdődött, de ezúttal sem tudott betalálni Ranieri csapata. A második félidő derekán Muriqi duplázhatta volna meg a Lazio előnyét, de rosszul találta el a labdát. A hajrában mindent egy lapra feltéve próbált egyenlíteni a Sampdoria, de a Lazio továbbra is jól védekezett, sőt gyors ellentámadásokkal veszélyeztetett is, de nem tudták lezárni a meccset Milinkovic-Savic-ék, de ezek az elpuskázott lehetőségek nem bosszulták meg magukat, így otthon tartotta a három pontot a Lazio.

Lazio – Sampdoria 1-0 (1-0)
Gólszerző: Luis Alberto (24.)