Magyar Kupa: a Mezőkövesd nyerte a borsodi rangadót – videóval

Az első félidő nagy részében méltó ellenfele volt a DVTK a Mezőkövesdnek, de Pintér Attila csapata remekül használta ki a vendégek rövidzárlatát. A Diósgyőr a második játékrészben próbált szépíteni, de ez nem jött össze, így megérdemelten jutott a nyolc közé a Mezőkövesd.

Jól kezdte a Mezőkövesd a mérkőzést, a 12. percben Martic találta el a kapufát szabadrúgásból, majd a 18. percben Vutov került helyzetbe, de Malenica védett. A 23. percben a DVTK is veszélyeztetett, de Szappanos védte Ivanovszki lövését. Ezután megmerevedtek a frontvonalak, a DVTK jól támadta le ellenfelét, egyik kapu előtt sem alakult ki lehetőség. A 37. percben megtört a jég, Rui Pedro szomorította góllal korábbi csapatát (1-0). Öt perccel később Vutov is betalált, így már kettővel vezetett a Mezőkövesd (2-0). A második félidőben próbált feljebb kapcsolni a Diósgyőr, az 56. percben Drazsics lőtt mellé. Ezután ismét Drazsics, majd Grozav szépíthetett volna, de ez nem jött össze. A 72. percben pedig Pikk került helyzetbe, de ez is mellément. A hajrában végképp lezárhatta volna a meccset a Kövesd, de Kamenar bombája a kapufán csattant, de így is magabiztosan jutott a nyolc közé a Mezőkövesd.

Mezőkövesd – Diósgyőri VTK 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Rui Pedro (37.), Vutov (42.), ill.