La Liga: újabb vereséget szenvedett a Valencia – videóval

Négy meccses nyeretlenségi szériát szakított meg a Getafe a Valencia elleni rangadón a La Liga 25-ik fordulójában.

Különösen szoros mérkőzésre számíthattak azok a nézők, akik a Getafe és a Valencia összecsapását választották a La Liga 25. fordulójának kiírásában, hiszen míg a hazaiak formája frissen romlott le, addig a Valencia az egész szezonban ingázva teljesített, azonban jelen pillanatban mind a két csapat fej-fej mellett halad a tabellán a kiesőzóna elől menekülve.

Míg a Getafe a Sevilla – Real Madrid, Real Sociedad – Real Betis négyes utáni vereségből kilábalva szeretett volna ismét pontokat szerezni, addig a Valencia a Celta Vigo elleni meglepetésgyőzelmét követően érkezett bátrabban az összecsapásra.

Az első félidőben úgy tűnt a rajongók megkapják a szoros összecsapást amelyre számítottak, hiszen mindössze Arambarri ünnepelhetett a játékrész hajrájában, azonban a második etapban jött a hideg zuhany a Denevéreknek, miután Diakhaby egyből piros lapot kapva emberhátrányba sodorta együttesét a mérkőzés 51. percében.

A vendégek így összeomlottak és további két gólt kaptak a madridiaktól, amelynek köszönhetően a Getafe megelőzte riválisát, immár 27-27 ponttal állva a tabellán.

Getafe – Valencia 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Arambarri (39.) Mata (55.) Alena (87.) ill. –
Kiállítás: – ill. Diakhaby (51.)