La Liga: Két hajrában szerzett góllal nyert a Valencia a Villarreal ellen! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 26. fordulójának péntek esti mérkőzésén a Valencia a Villarrealt látta vendégül. Az első játékrészben a “Sárgák” előnybe kerültek, amit a 86. percig meg is tudtak őrizni, ám a hazaiak ezt követően kétszer is betaláltak és otthon tartották mind a 3 pontot.

Két nem a legjobb formában lévő együttes összecsapásával kezdődött a 26. forduló a spanyol bajnokságban. Az első játékrész nem is bővelkedett helyzetekben, de a félidő második felére felpörögtek az események. A Villarreal pár nagy lehetőséget is kidolgozott, majd hosszas videózás után egy kezezés miatt a 40. percben büntetőt végezhettek el. A tizenegyest Moreno higgadtan értékesítette, így a szünetre előnnyel vonulhattak a vendégek, 0-1! A második félidőben nagyobb erőket mozgosított az egyenlítés érdekében a Valencia, amit majdnem meg is büntetett a Villarreal. A 64. percben ugyanis Cillessen nagy bravúrjára volt szükség Moreno lövésénél. A 70. percben a “Denevérek” is közel jártak a gólszerzéshez, de a felsőléc megmentette a vendégeket. Már-már úgy nézett ki, hogy a Villarreal 3 ponttal távozik a Mestallából, de a 86. minutumban a hazaiak is büntetőhöz jutottak, amit Soler kihasznált, 1-1! A hosszabbításban aztán jött a hidegzuhany a vendégek számára, ugyanis egy ellentámadást követően Guedes védhetetlenül bombázott a hálóba, 2-1! Hiába vezetett így a 86. percig Unai Emery legénysége, végül pont nélkül zártak és sorozatban 8. bajnokijukon maradtak győzelem nélkül.