Serie A: a Real Madrid elleni BL-búcsú után a bajnokságban javított az Atalanta – videóval

A Verona zsinórban harmadik bajnokiján szenvedett vereséget, míg győzelmével az Atalanta pontszámban utolérte a Juventust, igaz a torinóiak két meccsel kevesebbet játszottak.

Az Atalanta kezdte jobban a mérkőzést, de sokáig nem tudott nagy lehetőséget kidolgozni Gasperini csapata. A 24. percben sikerült feltörni a Verona védelmét, de Romero fejesét Silvestri bravúrral védte. Továbbra is fölényben játszott az Atalanta, a Verona nem tudott veszélyes támadásokat vezetni, sőt Silvestrinek Zapata lövését is védenie kellett. A 33. percben góllá érett a vendégek fölénye, a kezezés miatt megítélt büntetőt Malinovsky értékesítette (0-1). A 38. percben tovább nőhetett volna a vendégek előnye, de Zapata lövése a kapufán csattant. A 42. percben viszont már nem hibázott Zapata, az alsó sarokba lőtte a labdát (0-2). A második félidőt bátran kezdte a Verona, a hazaiak próbáltak szépíteni, de a beadásaikat rendre kivágták az Atalanta védői. A 63. percben ismét betalált az Atalanta, de Romero gólját kezezés miatt nem adták meg. A 74. percben szépíthetett volna a Verona, de Lazovic lövését védte Gollini. A hajrában még kétszer is betalálhatott volna az Atalanta, de Muriel lövése mellément, míg Ilicic-é a kapufát találta el, de így is magabiztos győzelmet aratott Gasperini csapata.

Verona – Atalanta 0-2 (0-2)
Gólszerzők: ill. Malinovsky (33. – tizenegyesből), Zapata (42.)