Premier League: A WBA kiütötte a Chelsea-t! – Videóval!

Az angol bajnokság (Premier League) 30. fordulója azonnal egy bombameglepetéssel indult, hiszen a kiesés ellen menekülő West Brom a Stemford Bridge-en tréfálta meg alaposan a Chelsea együttesét.

Jól kezdett Thomas Tuchel csapata, szokásához hűen sokat birtokolták a labdát a londoniak, akiknek meg voltak a lehetőségeik is.

A 27. percben szerezte meg a vezetést a Chelsea, miután Marcos Alonso távoli szabadrúgása Christian Pulisic elé került, aki közelről nem hibázott. (1-0)

A Chelsea-gól után aztán hatalmasat fordult a játék képe, de nem úgy, ahogyan azt sokan gondoltuk volna…

Két perccel később Thiago Silva egy elkésett becsúszásért megkapta a második sárga lapját is, így előbb emberhátrányba került Thomas Tuchel együttese (…) Az első félidő hosszabbításában pedig már gólhátrányban is volt a Chelsea, miután szűk két perc alatt, két remekbe szabott Matheus Pereira megmozdulást követően fordított a West Brom. (1-2)

A szünet után Mason Mount beküldésével is próbált életet lehelni csapatába Tuchel, az angol válogatott középpályás szerzett is egy gólt a 71. percben,csakhogy addigra már 2-4 állt az eredményjelzőn, miután Sam Allardyce csapata szebbnél-szebb találatokat szerzett a második félidő közepén: Előbb Callum Robinson, majd az ex-újpesti Mbaye Diagne révén.

A hajrában Callum Robinson tette fel a koronát saját, illetve csapata téléjsímenyere.  (2-5)

A kiesés elől menekülő WBA alaposan kitömte a 7 kapott gól nélküli tétmeccset maga mögött tudó Chelsea-t.

A londoni kékek a szezon véghajrájához érve fontos pontokat veszítettek, ráadásul 2011 után először kaptak 5 gólt a Premier League-ben.

Chelsea – West Bromwich Albion 2-5 (1-2)
Gólszerzők: Pulisic (27.) illetve Pereira (45+2. ás 45+4.)
Kiállítva: T. Silva (29.)