Holland Kupa: a hosszabbításban hódította el a kupát az Ajax – videóval

A Holland Kupa döntőjében a 19-szeres győztes Ajax csapott össze az egyszeres kupagyőztes Vitesse-szel.

Mozgalmasan kezdődött a mérkőzés, az első percekben mindkét kapu előtt adódtak kisebb lehetőségek. Nem is kellett sokat várni az első gólra, a 23. percben Gravenberch lőtt a bal felsőbe (1-0). A 27. percben ismét az Ajax veszélyeztetett, de Klaassen lövését Pasveer védeni tudta. A 30. percben egyenlített a Vitesse, Openda talált be közelről (1-1). A 43. percben még Antony próbálkozott, de Pasveer ezúttal is védeni tudott. Az 50. percben ismét Antony lőtt, de ezúttal nem talált kaput. A második játékrészt uralta az Ajax, az amszterdamiak sokat járatták a labdát, de nem sikerült sokszor zavarba hozniuk a Vitesse védelmét. A 86. percben emberhátrányba került a Vitesse, Rasmussen buktatta Antony-t, amiért piros lapot kapott. A 91. percben, amikor már úgy tűnhetett, hogy kihúzza a Vitesse, jött a csattanó, David Neres eldöntötte a kupadöntő sorsát (2-1).

Ajax – Vitesse 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Gravenberch (23.), Neres (91.), ill. Openda (30.)
Kiállítva: ill. Rasmussen (86.)