La Liga: A Real Sociedad otthonában is nyert a Sevilla! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 33. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Sociedad a 4. helyezett Sevillát látta vendégül. A Sociedad nagyon korán vezetést szerzett, de a vendégek meg tudták fordítani a találkozót.

A mérkőzés első nagy helyzetéből rögtön gól született. Az 5. percben Fernandez került helyzetbe egy kisebb védelmi megingást követően, és védhetetlenül Bono hálójába zúdította a labdát, 1-0! A vendégek viszonylag gyorsan tudtak reagálni, a 22. minutumban Fernando elé pattant vissza a labda, a brazil középpályás pedig gyors reakciójának köszönhetően mattolta Remirót, 1-1! Az egyenlítést követően rögtön magához is ragadta a kezdeményezést a Sevilla. 2 perccel később ugyanis már a vezetést is megszerezték. Egy távoli megpattanó lövés a Sociedad kapufáján csattant, a kipattanóra pedig a házi gólllövőlistát vezető En-Nesyri ért oda elsőként, 1-2! A Sevilla ezt követően megtartotta előnyét és sorozatban a hatodik bajnokiján maradt veretlen, míg a Sociedad a legutóbbi 5 meccsén nem tudott nyerni a La Ligában. Lopetegui csapata így átmenetileg 3 pontra megközelítette az éllovas Atletico Madridot.