Premier League: pontot szerzett a több mint 80 percig emberhátrányban játszó Southampton a Leicester ellen – videóval

A harmadik helyen álló Leicester City két győzelem után vesztett újra pontokat, míg a két vereség után pontot szerző Southampton ismét bizonyította, hogy nagy utat tett meg 2019 óta Hasenhüttl-el.

Jól kezdte a meccset a Southampton, a 3. percben Ward-Prowse betalált, de a gólt les miatt nem adta meg a játékvezető. A 10. percben azonban emberhátrányba került a Soton, Vestergaardot állította ki a játékvezető. Ezután átvette az irányítást a Leicester, a 14. percben Maddison szabadrúgása szállt fölé. Hatalmas labdabirtoklási-fölényt alakítottak ki a vendégek, de a “Szentek” védelme jól zárt, így kevés tiszta lehetőséget tudtak kidolgozni a “Rókák” az első félidőben. A második játékrészben is nyomott a Leicester, a 61. percben azonban Ihaenacho kezezése után tizenegyeshez jutottak a hazaiak, melyet Ward-Prowse értékesíteni tudott (1-0). Gyorsan jött az egyenlítés, a 68. percben Evans fejelt McCarthy kapujába (1-1). A hajrában is a kapuja elé szögezte a Sotont a Leicester, a vendégek leginkább beadások után veszélyeztettek. A 84. percben Vardy lőhetett közelről egy szép csel után, de McCarthy lábbal védte a lövést. Ezután már nem talált kaput a Leicester, így emberhátrányban tartott otthon egy pontot a Southampton.

Southampton – Leicester City 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Ward-Prowse (61. – tizenegyesből), ill. Evans (68.)
Kiállítva: Vestergaard (10.), ill.