Serie A: nyert, így már holnap bajnok lehet az Inter – videóval

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójában akár a bajnoki cím sorsa is eldőlhet, amennyiben az éllovas Inter a biztos kieső Crotone otthonában győzedelmeskedni tud, az Atalanta pedig holnap botlik a Sassuolo vendégeként.

A vendégek úgy léptek pályára, hogy esélyt sem hagynak a hazaiaknak a gólszerzésre és emellett folyamatosan nyomás alá helyezték a Crotone védelmét. Az Inter sorra dolgozta ki a helyzeteket, azonban az első játékrészben sem Sensinek, sem Lautaro Martíneznek, és Lukakunak sem sikerült betalálnia a helyzetéből, legutóbbi ugyan közel járt, de fejese csak a kapufán csattant. A második félidőben már nem jöttek egymást követően a helyzetek, az első valamire való lehetőségéből vezetést szereztek a milánóiak, a csereként beálló Christian Eriksen lövése talált utat a kapuba magának a 69. percben (0-1). A hajrában még a kijjebb merészkedő hazaiak kapituláltak még egyszer, a Kék-feketék második találatát Achraf Hakimi jegyezte a hosszabbítás második percében (0-2). Az Inter így begyűjtötte a három pontot és, ha holnap az Atalanta nem veri meg a Sassuolót, akkor a 19. bajnoki címét ünnepelheti holnap délután a milánói csapat.

Crotone – Inter 0-2 (0-0)
Játékvezető: A. Prontera, Helyszín: Stadio Ezio Scida (Crotone)
Gólszerzők:ill. C. Eriksen (69.), A. Hakimi (90+2.)