Kiütéses győzelemmel lett bajnok a Zenit! – videóval

Két fordulóval az orosz bajnokság vége előtt a listavezető Zenit együttese eldöntötte a bajnoki cím sorsát, miután 6-1-re legyőzték a második helyezett Lokomotiv Moszkvát.

Sorozatban harmadik bajnoki címét gyűjtötte be a Zenit együttese, miután 6:1 arányban kiütötte a tabellán második helyet elfoglaló Lokomotiv Moszkvát. A találkozót már az első játékrészben eldöntötték a hazaiak, a 19. percben Dzyuba révén előnybe kerültek, majd Azmoun a 39. minutumban és a szünet előtt a ráadásban büntetőből is bevette Guilherme kapuját. A második játékrész első percében Azmoun már a harmadik találatát ünnepelhette, majd nem sokkal később Dzyuba is megszerezte a második gólját. Nem sokkal később összejött a szépítés a Lokomotiv számára Kamano révén, ám a mérkőzés legszebb pillanata még hátra volt. Malcom a 67. percben távolról gyönyörűen átejtette a labdát a kapus felett, ezzel beállítva a végeredményt. Sikerével a Zenit behozhatatlan előnyre tett szert, bebiztosítva ezzel a bajnoki elsőségét.

Orosz Premjer-Liga, 28. forduló
Zenit – Lokomotiv Moszkva 6-1 (3-0)
Gólszerzők: Dzyuba (19., 51.) Azmoun (39., 45+3. – büntető, 46.), Malcom (67.) ill. Kamano (56.)