Portugália: őrült meccsen játszott döntetlent a Benfica és a Porto – videóval

A portugál bajnokság második és harmadik helyezettje csapott össze a 31. fordulóban. A Porto immár 25 bajnoki óta veretlen, de így is nyolc pont a hátránya a listavezető Sporting mögött három fordulóval a vége előtt.

Mozgalmasan kezdődött a portugál rangadó, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de az első percekben nem született gól. A 23. percben aztán jött Everton, a lövése az alsóban kötött ki, ezzel vezetést szerzett a Benfica (1-0). A 35. percben egyenlíthetett volna a Porto, de Uribe fölé lőtt. A félidő legvégén úgy tűnt, hogy tizenegyest kap a Benfica, a játékvezető a büntetőpontra mutatott, de a VAR jelzése után visszavonta az ítéletet, így megkönnyebbülhettek a vendégek. A második játékrészt remekül kezdte a Porto, az 51. percben Marega lövését védte Leite. Az 57. percben ismét tizenegyest adott a Benficának a játékvezető, de ezúttal is visszavonta a büntetőt a videóbírózás után. Ezután fölényben játszott a Porto, a vendégek próbáltak egyenlíteni, de az utolsó passzokba vagy a befejezésekbe hiba csúszott. Így volt ez a 75. percig, ám ekkor Uribe érkezett egy remek beadásra, és a bal felsőbe lőtte a labdát, ezzel egyenlített a Porto (1-1). A hosszabbítás percei a Benficának sikerültek jobban, a 91. percben Taarabt lövését védte Marchesin bravúrral. Egy perccel később viszont már gólnak örülhettek a hazaiak, egy remek ellentámadás végén Pizzi talált be, de a gólt les előzte meg, így ismét a videóbíró babrált ki a lisszaboniakkal, így megosztoztak a pontokon a riválisok

Benfica – Porto 1-1 (1-0)