Fortuna Liga: a Slovan elleni győzelmével elnapolta a bajnokavatást a DAC

Zsinórban második bajnokiján szenvedett vereséget a Slovan, míg a DAC hat Fortuna Liga-meccs óta veretlen.

Slovan-lehetőséggel kezdődött a mérkőzés, de Medvedev lövését könnyen védte Jedlicka. A 19. percben Holman beadását De Marco fejelte a kapufára. A 23. percben Holman készített ismét elő, ezúttal Rataónak passzolt, aki fölé lőtt. A 39. percben újra Holman ívelt középre Strelecnek, aki a kapufát találta el. A félidő végére felpörgött a DAC, előbb Taiwo veszélyeztetett, majd Kruzliak találta el a lécet, a hosszabbítás perceiben pedig Ramirez lőtt fölé. A második játékrész is pozsonyi helyzettel kezdődött, Kruzliak blokkolta Ratao lövését. A 62. percben úgy tűnt, hogy tizenegyeshez jut a Slovan, de a VAR jelezte, hogy a tizenhatoson kívül történt a szabálytalanság. A szabadrúgást Holman végezte el, de Jedlicka védeni tudott. A 77. percben megszerezte a vezetést a DAC, Divkovic lőtt az alsóba (0-1). A 84. percben úgy tűnt, hogy egyenlített a Slovan, Holman szöglete után De Marco fejelt, de a gólvonal előtt még beleért a labdába a lesen helyezkedő Ratao, így les miatt a VAR elvette a találatot. A 97. percben még egyszer a DAC is betalált, de Nicolaescu gólját les miatt érvénytelenítették, így végül egygólos sikert aratott a DAC Pozsonyban.

Slovan Bratislava – DAC 1904 0-1 (0-0)
Gólszerző: ill. Divkovic (77.)