Serie A: 12 gól született a két kora délutáni mérkőzésen – videóval

Újabb győzelmével az Atalanta biztosította a BL-indulást, míg a Spezia nagy lépést tett a bennmaradás felé.

Genoa-helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, a 2. percben Gollini védte Melegoni lövését, majd a szöglet után Masiello találta el a kapufát. A 9. percben villant az Atalanta is, a vendégek Zapata góljával megszerezték a vezetést (0-1). Az ezt követő percekben nagy fölényben játszott Gasperini csapata, előbb Zapata, majd Gosens került helyzetbe. A 27. percben aztán megduplázta előnyét a bergamói csapat, Malinovsky volt eredményes (0-2). A 45. percben már hárommal vezetett az Atalanta, Gosens is betalált (0-3). A második félidő is mozgalmasan indult, Shomurodov góljával szépített a Genoa (1-3). Nem örülhettek sokáig a hazaiak, az 52. percben Pasalic állította vissza a háromgólos különbséget (1-4). A 67. percben tizenegyeshez jutott a Genoa, melyet Pandev értékesített (2-4). A 85. percben még szorosabbá tette a meccset a Genoa, Shomurodov volt ismét eredményes (3-4). Ez volt az üzbég támadó 9. gólja az első Serie A-szezonjában. A hajrában mindent megtett az egyenlítésért a Genoa, de az Atalanta meg tudta őrizni az előnyét, így már 11 bajnoki óta veretlenek Ilicic-ék.

Genoa – Atalanta 3-4 (0-3)
Gólszerzők: Shomurodov (49., 85.), Pandev (67.- tizenegyesből), ill. Zapata (9.), Malinovsky (27.), Gosens (45.), Pasalic (52.)

Az első nagy lehetőséget a Spezia alakította ki, a 18. percben Saponara lőtt mellé, de egy perccel később már gólnak örülhetett az olasz középpályás (1-0). A találat után is a Spezia uralta a meccset, és a 41. percben meg is duplázta előnyét a hazai csapat, Nzola volt eredményes tizenegyesből (2-0). A második félidőt jobban kezdte a Torino, az 55. percben Belotti tizenegyesével szépítettek a vendégek (2-1). A hajrára ismét felpörgött a Spezia, a 74. percben Nzola talált be (3-1). Ez volt az angolai támadó 11. gólja a bajnokságban. A 81. percben emberhátrányba került a Torino, Bremert állította ki a játékvezető, amivel el is dőlt a három pont sorsa, sőt a 85. percben Erlic fejesével alakult ki a végeredmény (4-1).

Spezia – Torino 4-1 (2-0)
Gólszerzők: Saponara (19.), Nzola (41. – tizenegyesből, 74.), Erlic (85.), ill. Belotti (55. – tizenegyesből)