Női BL: a Barcelona az első klub, amelynek a férfi után a női csapata is elhódította a trófeát – videóval

A tavalyi döntős Barcelona a remek helyzetkihasználásával már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Már az első percben előnybe került a Barcelona, Leupolz vette be a saját kapuját (0-1). A 14. percben megduplázta előnyét a katalán csapat, Putellas váltotta gólra a tizenegyest (0-2). A korán bekapott gólok megfogták a Chelsea-t, amit a 21. percben Bonmati használt ki (0-3). Ezután magukra találtak az angolok, de a szépítés nem jött össze, sőt a 36. percben Hansen megszerezte a spanyolok negyedik gólját (0-4). A második félidőben próbált kezdeményezni a Chelsea, de a kapu előtt nem hoztak jó döntéseket az angolok, így nem tudtak visszajönni a meccsbe, sőt a Barca a legvégén még egy lesgólt is szerzett, így megérdemelten hódította el a Bajnokok Ligája-serleget a Barcelona.

Chelsea – Barcelona 0-4 (0-4)
Gólszerzők: ill. Leupolz (1. – öngól), Putellas (14. – tizenegyesből), Bonmati (21.), Hansen (36.)