Női labdarúgás: győzelem az új kapitány első meccsén

A magyar válogatott magabiztos játékkal győzte le Szerbiát a nemrég kinevezett Margret Kratz szövetségi kapitány első felkészülési mérkőzésén Szegeden. A csapatok 14-én, hétfőn is összecsapnak egymással.

A szerbek kezdték kezdeményezőbben az összecsapást, ám a magyarok védelme jól zárt, és Samu is jól védett. A 26. percben Zeller kipattanóból szerzett góljával a mieink kerültek előnybe (1-0). Ezután inkább a küzdelem domborodott ki, csupán egy-egy lehetőség alakult ki a kapuk előtt. A 62. percben Mijatovic vitte túlzásba a keménykedést, amiért megkapta második sárga lapját. Ezután kezdtek elfáradni a szerbek, a 78. percben a nem sokkal azelőtt beállt Pápai szerzett szemfüles gólt a kimozduló szerb kapus mellett (2-0). A szerbek ezután is inkább a szabálytalanságaikkal tűntek ki, a 88. percben Csiki értékesítette a megítélt tizenegyest (3-0). A vendégek ezután kitámadtak, amit a mieink egy remek kontrával bosszultak meg, Pápai vezette sokáig a labdát, és a remek cselsorozat végén egyedül fejezte be az akciót egy bombagóllal (4-0).

Magyarország – Szerbia 4-0 (1-0)
Gólszerzők: Zeller (26.), Pápai (78., 94.), Csiki (88. – tizenegyesből) ill.
Kiállítva: ill. Mijatovic (62.)