Eb 2020: életben tartotta továbbjutási reményeit Ukrajna – videóval

Ukrajna a hollandok, míg Észak-Macedónia az osztrákok elleni vereség után szeretett volna javítani.

(Photo by Mihai Barbu – Pool/Getty Images)

1. félidő: Ukrajna kezdte jobban a mérkőzést, a 8. percben Malinovsky lövését védte Dimitrievski. A 16. percben az észak-macedónok is veszélyeztettek, Elmas lövése ment mellé. A 28. percben ismét az ukránok kerültek helyzetbe, de Yarmolenko lövése középre tartott, így Dimitrievski könnyedén hárított. A 29. percben ismét Yarmolenko előtt adódott élehetőség, aki ezúttal nem hibázott (1-0). A 34. percben újabb gólnak örülhetett Shevchenko csapata, Yarmolenko indítását Yaremchuk váltotta gólra (2-0). A 39. percben úgy tűnt, hogy szépíthet Észak-Macedónia, de Pandev gólját les előzte meg, így nem adták meg a találatot.

2. félidő: A második játékrészt is Ukrajna kezdte jobban, az 51. percben Malinovsky remek szabadrúgását tolta ki bravúrral Dimitrievski. Ezután ritmust tudott váltani Észak-Macedónia, az 57. percben Alioski végezhetett el tizenegyest, amelyet nem tudott értékesíteni, de a kipattanóból már betalált, így szépíteni tudtak Bardhiék (2-1). A gól után még inkább fölénybe kerültek az észak-macedónok, többször is veszélyes lehetőségek alakultak ki az ukránok kapuja előtt. Shevchenko ezek után cserékkel próbálta stabilizálni a csapatát, aminek meg is lett az eredménye, ezek után nem tudott akkora fölényt kialakítani az észak-macedón válogatott. A 74. percben a csereként beálló Tsygankov lövése kerülte el a kaput. A 84. percben – némi videózás után – tizenegyeshez jutott Ukrajna, de Malinovsky büntetőjét védeni tudta Dimitrievski, ezzel meccsben tartotta csapatát. A 94. percben majdnem megbosszulta magát a kihagyott tizenegyes, de Trajkovski lövése mellé ment, így Ukrajna megszerezte a három pontot.

Európa-bajnokság, 2. forduló (C-csoport)

Ukrajna – Észak-Macedónia 2-1 (2-0)