Felkészülés: a sztárokkal felálló első sor nem tudott betalálni, aztán az utolsó percekre kinyílt a gólcsap – videóval

Az első félidőt ki tudta védekezni a Gimnastic, a jeget a 60. percben Manaj törte meg, majd az utolsó öt percben három további gólt is szerzett a Barcelona.

(Photo by Eric Alonso/Getty Images)

Az első félidőben játszottak a Barcában a nyári tornákon nem résztvevő játékosok az első csapat keretéből, így Neto védte a katalánok kapuját, a védelemben helyet kapott Pique, Umtiti és Dest is, míg a középpályán a Puig-Pjanic-Roberto trió kapott lehetőséget. Ennek megfelelően irányította a mérkőzést Koeman együttese, sokat birtokolta a labdát és lehetőségeket is ki tudtak alakítani a hazaiak, de a kapuba nem sikerült betalálni. A 38. percben emberhátrányba került a Gimnastic, Quintanillát állította ki a játékvezető. A hátralévő percekben sem sikerült betalálnia az első sornak, így a második félidőre jöhetett a Barcelona B-re épülő tizenegy. A szintén sokat cserélő Gimnastic sokáig jól tartotta magát, ám a 60. percben megtört a jég, Manaj volt eredményes (1-0). A kapott gól után sem estek össze a vendégek, a hajráig jól küzdöttek, ám az utolsó percekre kiütközött a fáradtság, a dekoncentráltság és az emberhátrány, a 85. percben Collado (2-0), a 86.-ban ismét Manaj volt eredményes (3-0), aki a 90. percben tizenegyesből is betalált (4-0).

Barcelona – Gimnastic 4-0 (0-0)
Gólszerzők: Manaj (60., 86., 90. – tizenegyesből), Collado (85.), ill.
Kiállítva: – ill. Quintanilla (60.)